O mnie

Kim jestem i w czym mogę Ci pomóc?

Nazywam się Anna Sularz i jestem radcą prawnym z Trójmiasta.

Pomagam osobom indywidualnym, przedsiębiorcom prowadzącym działalność w formie jednoosobowej działalności oraz menadżerom spółek w sprawach, gdzie dochodzi do zagrożenia majątku lub jego składników.

W jakich sprawach mogę Ci pomóc?

– przeniesienie działalności gospodarczej do wybranego typu spółki
– przekształcenie działalności gospodarczej lub spółki
– przeprowadzenie upadłości, w szczególności upadłości konsumenckiej
– likwidacja spółki i sprzedaż udziałów
– przygotowanie likwidacji tzw. pre-pack
– podział majątku i
dział spadku, zawierających przedsiębiorstwo, udziały lub akcje w spółkach
– odpowiedzialność członków zarządu za zobowiązania spółki
– pokrzywdzenie wierzycieli na skutek darowizn i przeniesienia majątku przez dłużnika

Dlaczego więc blog o rozwoju i transformacji działalności, skoro w pracy zawodowej najczęściej pomagam przedsiębiorcom w uporaniu się z zakończeniem działalności i to w towarzystwie niemałych długów?
Odpowiedź jest prosta. To właśnie doświadczenie w sprawach wymienionych wyżej, szczególnie w upadłościach pozwoliło mi dostrzec sedno problemu. W wielu przypadkach to właśnie nieodizolowanie prywatnego majątku od majątku firmy i związanych z jej prowadzeniem zobowiązań, prowadzi do drastycznej w skutkach decyzji o upadłości.

Dlaczego APORT?

Bo to rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb przedsiębiorców, którzy byli mali, ale urośli. Tych, którzy mimo wzrostu (obrotów, zatrudnienia, zysków) nadal prowadzą swoje firmy w formie jednoosobowej działalności gospodarczej oraz rodzinnych spółek cywilnych.

A aporcie jako prewencyjnej metodzie zabezpieczenia majątku przedsiębiorców prowadzących firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, mówi się i pisze zdecydowanie za mało. Przedsiębiorcy, których wspierałam w procesie wnoszenia aportem ich działalności do spółek, dziś śpią spokojniej. Nie obawiają, że przez perturbacje w ich biznesie stracą cały swój dorobek życia i staną się bankrutami.

Blog ten powstał z potrzeby dzielenia się z przedsiębiorcami wiedzą o mało znanym i rzadko stosowanym rozwiązaniu, jakim jestem wniesienie działalności gospodarczej do spółki. Nie tak drogim i skomplikowanym, jak przekształcenie sposobem na oddzielenie majątku firmowego od prywatnego. Tymczasem dynamika obecnych czasów wymusza stosowanie rozwiązań prewencyjnych i zabezpieczających zwłaszcza w biznesie.

Aport – to sprawdzone rozwiązanie i wiem, że działa.