O mnie

Kim jestem i w czym mogę Ci pomóc?

Nazywam się Anna Sularz, jestem radcą prawnym i przedsiębiorcą.

Pomagam osobom indywidualnym, przedsiębiorcom prowadzącym działalność w formie jednoosobowej działalności oraz menadżerom spółek w sprawach związanych z zagrożeniem majątku lub jego składników.

W jakich sprawach mogę Ci pomóc?

  • wniesieniu działalności gospodarczej aportem do wybranego typu spółki
  • przekształceniu działalności gospodarczej lub spółki w inną spółkę
  • przeprowadzeniu upadłości, w szczególności upadłości konsumenckiej
  • likwidacji spółki i sprzedaży udziałów
  • przygotowanej likwidacji, czyli tzw. pre-pack
  • podziałowi majątku i działu spadku, zawierających przedsiębiorstwo, udziały lub akcje w spółkach
  • odpowiedzialności członków zarządu za zobowiązania spółki
  • pokrzywdzenia wierzycieli na skutek darowizn i przeniesienia majątku przez dłużnika

Dlaczego więc blog o rozwoju i transformacji działalności, skoro w pracy zawodowej najczęściej pomagam przedsiębiorcom w uporaniu się z zakończeniem działalności i to w towarzystwie niemałych długów?
Odpowiedź jest prosta. To właśnie doświadczenie w sprawach wymienionych wyżej, szczególnie w upadłościach pozwoliło mi dostrzec sedno problemu. W wielu przypadkach to właśnie nieodizolowanie prywatnego majątku od majątku firmy i związanych z jej prowadzeniem zobowiązań, prowadzi do upadłości.

Dlaczego APORT?

Bo to rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb przedsiębiorców, którzy byli mali, ale urośli. Tych, którzy mimo wzrostu (obrotów, zatrudnienia, zysków) nadal prowadzą swoje firmy w formie jednoosobowej działalności gospodarczej oraz rodzinnych spółek cywilnych.

A aporcie jako prewencyjnej metodzie zabezpieczenia majątku przedsiębiorców prowadzących firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, mówi się i pisze zdecydowanie za mało. Przedsiębiorcy, których wspierałam w procesie wnoszenia aportem ich działalności do spółek, dziś śpią spokojniej. Nie obawiają, że przez perturbacje w ich biznesie stracą cały swój dorobek życia i staną się bankrutami.

Blog ten powstał z potrzeby dzielenia się z przedsiębiorcami wiedzą o mało znanym i rzadko stosowanym rozwiązaniu, jakim jestem wniesienie działalności gospodarczej do spółki aportem. Nie tak drogim i skomplikowanym, jak przekształcenie sposobem na oddzielenie majątku firmowego od prywatnego. Tymczasem dynamika obecnych czasów wymusza stosowanie rozwiązań prewencyjnych i zabezpieczających zwłaszcza w biznesie.

Prywatnie jestem amatorką triathlonu, biegania na dystansie półmaratońskim i miłośniczką podróżowania campervanem.